Czy u lakiernika może pracować osoba niepełnosprawna?

gto-74583_1920

Branża samochodowa jest coraz bardziej otwarta na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą pracować w zakładach mechanicznych, blacharskich oraz lakierniczych. Praca  przy czyszczeniu, renowacji aut może dawać wiele satysfakcji.

W zakładzie lakierniczym osoba niepełnosprawna może zostać zatrudniona między innymi na stanowisku  lakiernika. Zajmuje się wtedy  nakładaniem materiału podkładowego, warstwy malarskiej oraz materiału nabłyszczającego. Wszystkie te trzy, podstawowe czynności wiążą się z użyciem dużej ilości środków chemicznych. Z tego też powodu lakiernik nie może być alergikiem – osobą uczuloną na lakier, farby, środki czyszczące. Nie może także chorować na astmę oskrzelową.

Często osoba zatrudniona w zakładzie lakierniczym musi posiadać prawo jazdy kategorii B. Może wtedy odbierać auta od klienta oraz jeździć na ważne spotkania. Przeciwwskazaniem do prowadzenia samochodu są takie schorzenia jak epilepsja czy różnego rodzaju poważne choroby neurologiczne. Pojazdów mechanicznych nie mogą prowadzić także osoby z zaburzeniami słuchu.

Z roku na rok zwiększa się liczba zakładów lakierniczych, które zatrudniają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pracownicy zatrudnieni na stanowisku lakiernika wykonują swoje obowiązki rzetelnie, sumiennie – z dbałością o każdy  szczegół.

Zachęcamy szefów zakładów lakierniczych do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Chętnie służymy poradą i pomocą. Zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu: 537 990 017.

 

Scroll to Top