Czy na myjni samochodowej mogą pracować osoby niepełnosprawne?
Rynek pracy jest coraz bardziej otwarty na osoby niepełnosprawne. Firmy coraz chętniej przyjmują do pracy osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wiedzą, że mogą zyskać dzięki temu uczciwego, skrupulatnego pracownika. Branża motoryzacyjna jest tą przestrzenią w, której osoby niepełnosprawne coraz częściej zdobywają zatrudnienie. Pracują one w zakładach blacharskich, mechanicznych, lakierniczych – mogą także objąć stanowisko na myjni samochodowej.
Na myjni samochodowej można pracować w charakterze myjkowego lub operatora maszyny parowej. Przy obu tych stanowiskach nie ma dużych przeciwwskazań zdrowotnych. Przede wszystkim osoby myjące auta i zajmujące się ich czyszczeniem nie powinny być uczulone na różnego rodzaju środki chemiczne. W pracy tej bardzo często korzysta się z płynów do mycia samochodów, wosku itd. Pracownik myjni nie może także chorować na cukrzycę i astmę.
Operator maszyn parowych nie może chorować na poważne schorzenia psychiczne. Obsługa maszyn i narzędzi w myjni samochodowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Pracownicy myjni muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny.
W myjni samochodowej osoba niepełnosprawna może także zostać zatrudniona do pracy administracyjno – biurowej. Osoba na takim stanowisku jest odpowiedzialna między innymi za sporządzanie umów, kontakt z klientem, umawianie spotkań. Pracownik biura musi wyróżniać się dobrą samodyscypliną, organizacją pracy oraz kulturą osobistą. Często to właśnie z pracownikiem biura klient ma na początku kontakt. Miła, przyjazna i otwarta osoba z pewnością zachęci do skorzystania z usług danej myjni samochodowej.
Drogi pracodawco, szefie myjni samochodowej – nie bój się zatrudniać osób niepełnosprawnych w swojej firmie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Szukasz pomocy w uzyskaniu dofinansowań do wynagrodzeń pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.