Kancelaria Prawna

Kancelaria prawna działa w formie spółki cywilnej prowadząc kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych.

Kancelaria prowadzi praktykę w każdej dziedzinie prawa, specjalizując się w zakresie prawa cywilnego, handlowego i prawa pracy. Celem kancelarii jest zapewnianie klientom obsługi prawnej na najwyższym poziomie. Adwokaci Kancelarii posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie w świadczeniu usług prawnych dla polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, jak również dla mniejszych firm rozwijających swoją działalność oraz osób fizycznych.

W kancelarii pracuje 4 adwokatów oraz 1 aplikant adwokacki. Sekretariat, tak bardzo potrzebny przy tego rodzaju działalności, prowadzi osoba z wykształceniem średnim posiadająca orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Jaki jest zakres obowiązków niepełnosprawnego pracownika sekretariatu?

  • Odbieranie rozmów telefonicznych i łączenie z odpowiednimi osobami,
  • Telefoniczne, korespondencyjne lub e-mailowe udzielanie informacji i umawianie spotkań,
  • Prowadzenie terminarzy rozpraw i spotkań z klientami oraz przypominanie o nich adwokatom,
  • Przyjmowanie, nadawanie i rejestracja korespondencji oraz przesyłek,
  • Przygotowywanie dokumentów prawnych na podstawie wskazań adwokatów,
  • Aktualizacja witryny internetowej kancelarii,
  • Obsługa sprzętu biurowego (komputer, ksero, fax, bindownicę, itp.),
  • A także inne obowiązki związane ze specyfiką pracy w kancelarii prawnej.

Symulacja Kosztów Płacy Z Uwzględnieniem Dofinansowania

Płaca brutto:Koszty pracy:Płaca netto:Kwota dofinansowania
z PFRON:
Koszt pracy
– pomniejszony
o dofinansowanie
3 100,00 zł3 734,88 zł2 229,24 zł1 950,00 zł1 784,88 zł

Osoby z niepełnosprawnością często bywają pozbawione możliwości funkcjonowania w rolach zawodowych – zwykle z nieuzasadnionych przyczyn. W przypadku wielu stanowisk biurowych wystarczy jednak silna motywacja, średnie wykształcenie oraz sumienność, aby móc rzetelnie i profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.

Wspólnicy kancelarii adwokackiej zatrudniając osobę niepełnosprawną propagują ideę CSR z ideą społecznej odpowiedzialności. Budują pozytywny wizerunek wśród partnerów biznesowych i klientów. Oprócz ekonomicznych, uzyskują korzyści społeczne.

Obsługą dofinansowań zajmuje się oczywiście PartnerFirm.pl, wyręczając kancelarię w stałym nadzorowaniu zmieniających się w tym zakresie przepisów oraz przejmując odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe procedowanie wniosków do PFRON.

Korzystając z zatrudnienia wspomaganego firma oszczędza 1 950zł miesięcznie, jednocześnie dobrze, jak na lokalne warunki, opłacając asystentkę. Odpowiednie wynagrodzenie dla asystentki stanowi silną motywację, co owocuje wzorowym wypełnianiem obowiązków.

Jeżeli i Ty chcesz dołączyć do projektu
Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy
Scroll to Top