Kancelaria prawna

Kancelaria prawna

Kancelaria prawnaKancelaria prawna działa w formie spółki cywilnej prowadząc kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych.

Kancelaria prowadzi praktykę w każdej dziedzinie prawa, specjalizując się w zakresie prawa cywilnego, handlowego i prawa pracy. Celem kancelarii jest zapewnianie klientom obsługi prawnej na najwyższym poziomie. Adwokaci Kancelarii posiadają rozległą wiedzę i doświadczenie w świadczeniu usług prawnych dla polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, jak również dla mniejszych firm rozwijających swoją działalność oraz osób fizycznych.

W kancelarii pracuje 4 adwokatów oraz 1 aplikant adwokacki. Sekretariat, tak bardzo potrzebny przy tego rodzaju działalności, prowadzi osoba z wykształceniem średnim posiadająca orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Jaki jest zakres obowiązków niepełnosprawnego pracownika sekretariatu?

  1. Odbieranie rozmów telefonicznych i łączenie z odpowiednimi osobami,
  2. Telefoniczne, korespondencyjne lub e-mailowe udzielanie informacji i umawianie spotkań,
  3. Prowadzenie terminarzy rozpraw i spotkań z klientami oraz przypominanie o nich adwokatom,
  4. Przyjmowanie, nadawanie i rejestracja korespondencji oraz przesyłek,
  5. Przygotowywanie dokumentów prawnych na podstawie wskazań adwokatów,
  6. Aktualizacja witryny internetowej kancelarii,
  7. Obsługa sprzętu biurowego (komputer, ksero, fax, bindownicę, itp.),
  8. A także inne obowiązki związane ze specyfiką pracy w kancelarii prawnej.

Symulacja kosztów płacy z uwzględnieniem dofinansowania

Płaca brutto: Koszty pracy: Płaca netto: Kwota dofinansowania
z PFRON:
Koszt pracy
– pomniejszony
o dofinansowanie
3 100,00 zł 3 734,88 zł 2 229,24 zł 1 950,00 zł 1 784,88 zł

Osoby z niepełnosprawnością często bywają pozbawione możliwości funkcjonowania w rolach zawodowych – zwykle z nieuzasadnionych przyczyn. W przypadku wielu stanowisk biurowych wystarczy jednak silna motywacja, średnie wykształcenie oraz sumienność, aby móc rzetelnie i profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.

Wspólnicy Kancelarii Adwokackiej zatrudniając osobę niepełnosprawną  propagują ideę CSR z ideą społecznej odpowiedzialności. Budują pozytywny wizerunek wśród partnerów biznesowych i klientów. Oprócz ekonomicznych, uzyskują korzyści społeczne.

Obsługą dofinansowań zajmuje się oczywiście PartnerFirm.pl, wyręczając kancelarię w stałym nadzorowaniu zmieniających się w tym zakresie przepisów oraz przejmując odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe procedowanie wniosków do PFRON.

Korzystając z zatrudnienia wspomaganego firma oszczędza 1 950zł miesięcznie, jednocześnie dobrze, jak na lokalne warunki, opłacając asystentkę. Odpowiednie wynagrodzenie dla asystentki stanowi silną motywację, co owocuje wzorowym wypełnianiem obowiązków.

A Ty, zastanawiasz się, jak Twoja firma mogłaby zyskać zatrudniając osoby niepełnosprawne?