Trzy gwarancje, dwa biznesy, jeden cel – dofinansowanie PFRON w pigułce

1. Etat – jak kula u nogi…

Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne, zarówno osób zatrudnionych w firmie, jak i własne, są jednym z największych obciążeń dla Przedsiębiorcy. Doskonale to wiesz, gdy w firmie jest za mało zleceń z początkiem roku, przegrany przetarg, bo ceny za wysokie, albo mógłbyś osiągać większy obrót, ale nie nadążasz z przygotowaniem dokumentów, albo ktoś powinien raportować podział zadań, albo… niestety kolejny etat i podatkowy klin – koszmar każdego pracodawcy i pracownika zarazem.

Solidarnie więc narzekamy na ZUS, a jemu z tego powodu nie ubywa, choć trwa w ubóstwie w przeciwieństwie do wielu firm, które na ubóstwo pozwolić sobie nie mogą. Kadra nieubłaganie czeka na miesięczne wypłaty, a ubezpieczyciel i skarbówka na prawie 40% kosztów płacy!

Czy jednak sięgnąć do głębokiej kieszeni Funduszu po łatwe pieniądze na dofinansowania wynagrodzenia z PFRON?

Świetnie rozumiemy rozterki Pracodawców, gdyż sami jako firma korzystamy z dofinansowania PFRON już ponad 4 lata, a łamanie lodów całkiem nieźle nam wychodzi. No i zawiało autoreklamą. Niby gadu, gadu o Twoich kosztach, a tu chwalimy, że firmy za kasę Funduszu żyją… a jak tak, to prawie niczyją;) Oswojony PFRON – zdziwisz się, jak łaskawe są przepisy prawne. Jeśli nam zaufasz, połączy nas odpowiedzialny biznes.

I to jest Twoja pierwsza gwarancja.


2. Do dyspozycji od zaraz – bez zbędnych formalności, ganiania po urzędach i straty czasu…

Prowadząc firmę tam, gdzie nie jest konieczne zaangażowanie specjalisty, poszukaj stażysty lub pracownika niepełnosprawnego. W ten sposób znacząco ograniczysz wydatki z kategorii kosztów stałych. Wystarczy spełnić kilka warunków.

Dla pracodawcy prowadzącego działalność gospodarczą dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego stanowi pomoc publiczną, dlatego oprócz przepisów ustawy o o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997r. musisz spełnić także warunki określone w przepisach Unii Europejskiej.

PFRON Ci pomoże w uzyskaniu dofinansowania do pensji, jeśli:

  • zatrudniasz co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, a wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w firmie wynosi minimum 6% lub zatrudniasz w przeliczeniu na pełne etaty mniej niż 25 pracowników – wówczas nie obejmuje Cię warunek drugi,
  • z osobą niepełnosprawną podpiszesz umowę o pracę w dowolnym wymiarze czasu pracy, nie musi to być pełen etat,
  • nie posiadasz zaległości wobec PFRON przekraczających ogółem kwotę 100 zł,
  • Twoje przedsiębiorstwo nie jest zagrożone ekonomicznie oraz nie ciąży na nim obowiązek zwrotu pomocy wynikający z wcześniejszych decyzji KE, uznających pomoc za niezgodną z prawem oraz ze wspólnym rynkiem,
  • wysokość pomocy dla Twojej firmy w związku z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych nie przekroczy 10 mln euro rocznie,
  • wskutek zatrudnienia osoby niepełnosprawnej wystąpi efekt zachęty, który ocenia się za spełniony, gdy pomoc jest niezbędna i zachęca do wspieranego przedsięwzięcia oraz gdy działanie nie byłoby prowadzone, gdybyś pomocy nie otrzymał,
  • nie działasz w sektorach: węglowym, hutnictwa żelaza i stali, budownictwa okrętowego, włókien syntetycznych.

Jak widzisz nie są to jakieś kosmiczne wymagania i większość przedsiębiorstw jest w stanie im podołać. My obsłużymy Twoją firmę zdalnie, Ty zaoszczędzisz czas. Jeśli już teraz chciałbyś szczegółowo, punkt po punkcie sprawdzić kwalifikacje – zadzwoń, napisz maila, wejdź na czat, zostaw nam swoje dane w formularzu kontaktowym lub ankiecie dostępnej na stronie. Jeszcze przed podpisaniem umowy, czytaj przed wystawieniem pierwszej faktury, odpowiemy czy możesz ubiegać się o refundację kosztów płacy.

Czytaj – czy PFRON nie zbanuje Twojego wniosku.

I to jest Twoja druga gwarancja.


3. Dla wszystkich – Xandia korzysta i z drugim się podzieli…

No właśnie, w Funduszu pieniędzy wystarczy. Tak postanowił ustawodawca. Dofinansowanie jest obligatoryjne. Jeśli firma spełni warunki określone przepisami krajowymi i unijnymi, jej konto co miesiąc zasili refundacja. Bezterminowo.

Nie wchodzą w grę żadne ograniczenia, jak przy stażach czy skierowaniu z PUP. I tak aż skończy się  umowa o pracę z Twoim Niepełnosprawnym, albo gdy straci on status osoby niepełnosprawnej – jego orzeczenie straci ważność.

Ty dopilnujesz terminów orzeczeń i ponoszenia kosztów płacy na czas, a my wypłaty dofinansowania. Tak więc nie zostaniesz naszym Klientem, a Partnerem w biznesie. Czujesz tę różnicę:)

I to jest Twoja trzecia gwarancja.

Scroll to Top