Układ krążenia a stopień niepełnosprawności

 

 

hypertension-867855_1280


Z roku na rok zwiększa się liczba osób chorujących na schorzenia związane z układem krążenia. Na problemy z układem krwionośnym narzekają już coraz młodsze osoby. Często lekarze diagnozują u osób w różnym wieku chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, zakrzepice, nadciśnienie płucne, choroby aorty i naczyń obwodowych, żylną chorobę zakrzepowo – zatorową, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, arytmię, miażdżycę.  Lista chorób jest naprawdę długa.

Jeśli tylko czujemy, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak. Mamy problemy z codziennym, normalnym funkcjonowaniem powinniśmy jak najszybciej wykonać podstawowe badania morfologiczne oraz udać się do zaufanego kardiologa. Jeśli specjalista zdiagnozuje u nas poważną chorobę lub wadę serca musimy rozpocząć bardzo szybko proces leczenia. Jeśli schorzenie zostanie w odpowiednim czasie zdiagnozowane  leczenie może dać naprawdę pozytywne rezultaty.

Pacjent podczas leczenia musi być pod stałą opieką specjalisty. Medycyna idzie wciąż do przodu, biorąc leki i przestrzegając właściwej diety osoby chorujące na choroby układu krążenia mogą funkcjonować w miarę normalnie.

Masz postawioną konkretną diagnozę związaną z chorobami serca? Postaraj się o przyznanie grupy i renty z ZUS. Orzeczona grupa inwalidzka to szereg praw związanych z zatrudnieniem. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne (w tym osoby mające kłopoty z układem krążenia) zapewniają pracownikom między innymi elastyczny czas pracy oraz prawo do dodatkowej przerwy.  Choroby serca wiążą się ze zmęczeniem, sennością, poczuciem osłabienia, problemami z pamięcią i koncentracją. Tak naprawdę wystarczy tylko odrobina zrozumienia ze strony pracodawcy. Osoby niepełnosprawne są bardzo dobrymi pracownikami.

Jesteś szefem firmy? Nie bój się zatrudniać osób niepełnosprawnych. Pracodawca, który zatrudnia osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim  otrzyma 450 zł refundacji z PFRON do jego wynagrodzenia co miesiąc. W perspektywie rocznej są

to dla pracodawcy zaoszczędzone pieniądze. które Może je  przeznaczyć na dowolne cele np. na rozwój swojego biznesu.

Zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z propozycji dotyczącej rozliczania dofinansowań do wynagrodzeń ze środków PFRON oraz ze wstępnej rekrutacji. Jeżeli życzą sobie Państwo przysłanie Oferty dotyczącej współpracy z naszą firmą prosimy o napisanie “TAK” na emaila: aniela.linkowska@xandia.pl, a otrzymają Państwo ofertę.

 

Układ krążenia a stopień niepełnosprawności
Przewiń do góry