Osoba niepełnosprawna w warsztacie samochodowym?

child-labor-934893_640

Każdego roku zwiększa się ilość osób niepełnosprawnych zdobywających satysfakcjonujące zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Branża blacharsko – mechaniczna jest bardzo otwarta na osoby niepełnosprawne. Mogą one pracować na wielu stanowiskach – wykonywać  prace związane z naprawą aut.

Pracownik zakładu blacharsko – mechanicznego nie powinien być osobą uczuloną na różnego rodzaju środki chemiczne. Nie powinny także chorować na ciężkie schorzenia psychiczne. Praca przy samochodzie wymaga dużej precyzji i odpowiedzialności. Obsługa narzędzi i maszyn mechanicznych wiąże się z przestrzeganiem wielu zasad bezpieczeństwa.

Osoba pracująca w zakładzie mechanicznym musi przede wszystkim posiadać dużą wiedzę i doświadczeniem. Najistotniejsze jest odpowiednie wykształcenie – wiedza dotycząca pracy samochodu, jego poszczególnych części. Z tego też powodu gorąco zachęcamy osoby niepełnosprawne do zdobywania zawodowego wykształcenia – jest ono niezbędne. Istnieje w Polsce bardzo wiele szkół, które kształcą i przygotowują do pracy przyszłych mechaników samochodowych. Szkoły te są bardzo przyjaźnie nastawione do osób niepełnosprawnych. Zdobywając wykształcenie związane z branżą mechaniczną mamy konkretny, praktyczny „fach w ręku”. Praca na stanowisku mechanika samochodowego może dawać wiele satysfakcji, szczególnie osobom, które interesują się motoryzacją. Może dawać także niezbędną i bardzo istotną w tych czasach stabilizację finansową.

Nasza firma pomaga w złożeniu wniosku o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z orzeczeniem z PFRON. Mamy bardzo dużą bazę pracodawców. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.PartnerFirm.pl oraz do kontaktu z nami.

Scroll to Top