Zalety zatrudniania pracowników zdalnych

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Wiele firm dostrzega zalety zatrudniania pracowników w systemie „Home office”.  O plusach pracy w domu z punktu widzenia pracownika napisano już wiele. Poniżej przedstawione zostały  plusy  „telepracy” dla pracodawcy.

Budżet firmowy – duże oszczędności

Zatrudnienie pracowników zdalnych pozwala na wiele oszczędności. Pracodawca nie musi inwestować w wynajem biura oraz przygotowanie stanowiska pracy. Zatrudniając jednak pracowników zdalnych w oparciu o umowę o pracę musi zapewnić pracownikowi niezbędny sprzęt lub też wypłacać comiesięczny ekwiwalent za użycie przez osobę zatrudnioną  prywatnego komputera czy innego sprzętu mobilnego. Dzisiaj wiele służbowych spraw można załatwić całkowicie online. Wiele firm organizuje internetowe konferencje z pracownikami, webinary. Istnieje też możliwość zorganizowania szkolenia BHP online. Jedną z firm proponującą internetowe szkolenia BHP jest:https://kursy.mylearning.pl/protected/start.

Możliwość współpracy z najlepszymi specjalistami

Firmy zatrudniające pracowników zdalnych mają szansę współpracować z najlepszymi fachowcami z całego świata. Rekrutacja jest otwarta i nie ogranicza się wtedy tylko do miasta, w którym znajduje się siedziba przedsiębiorstwa. To duży komfort i okazja do zbudowania zespołu najlepszych fachowców. Firmy zatrudniające pracowników zdalnych (w tym osoby niepełnosprawne) wpływają korzystnie na swój wizerunek na rynku pracy. Wzbudzają zaufanie swoich kontrahentów. Pracodawcy otwarci na zdalny tryb pracy postrzegani są jako przyjaźni, nowocześni przedsiębiorcy.

Osoba niepełnosprawna w firmie – wsparcie lojalnego pracownika

Osoba niepełnosprawna to wsparcie lojalnego pracownika w przedsiębiorstwie. Osoby z niepełnosprawnością  często stykają się z problemami ze znalezieniem pracy. Jeśli już znajdą dobre zatrudnienie angażują się w pracę – dają 100% siebie.

Warto dodać, że pracodawca zatrudniający osobę niepełnosprawną w swoim przedsiębiorstwie może skorzystać z comiesięcznego, bezzwrotnego dofinansowania do wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę internetową: https://partnerfirm.pl/ . Nasza firma pomaga w uzyskaniu wsparcia materialnego ze środków PFRON. Jeśli będzie miał wątpliwości – Skontaktuj Pracodawcę z nami!

Osoba niepełnosprawna w firmie to lojalny, dobry pracownik w zespole. Praca nowozatrudnionej osoby może wpłynąć bardzo pozytywnie na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. 

Scroll to Top