Pracujesz zdalnie? Dbaj o zdrowie!

macbook-336704_1280

Coraz więcej firm zatrudnia w systemie „Home office”. Zwiększa się także liczba osób, które przechodzą na freelance.  Co jest najważniejsze przy pracy w domu? O czym nie można zapominać? Pracownicy zdalni mogą cieszyć się dogodnymi godzinami pracy, elastycznym grafikiem. Muszą jednak wyróżniać się samodyscypliną i dużą motywacją do wykonywania codziennych obowiązków.

Dobra organizacja

Dobra organizacja to podstawa. Warto zapisywać  wszystkie ważne sprawy i zadania do wykonania każdego dnia. Listę zadań najlepiej zaczynać od rzeczy najtrudniejszych, wymagających największego skupienia.

Przerwy w pracy

Pracując w domu nie można zapominać o krótkich, pięciominutowych przerwach co godzinę lub 2 godziny. Osoby, które lubią skupić się na pracy, nie lubią się rozpraszać mogą zrobić jedną półgodzinną przerwę. Można ją przeznaczyć na gimnastykę lub wypicie smacznej kawy, która doda energii do dalszej pracy.

Gimnastyka i ruch

 

Gimnastyka i ruch jest bardzo ważna. Siedząca praca może powodować otyłość lub problemy z kręgosłupem. Ćwiczyć możemy podczas krótkich przerw. Po pracy lub w czasie dłuższej przerwy warto też wybrać się na krótki spacer.

Praca zdalna może dawać mnóstwo satysfakcji. Trzeba jednak pamiętać o aktywności fizycznej. Rozdzielać życie prywatne od zawodowego. Ruch, codzienny nawet krótki spacer poprawia kondycję fizyczną oraz umysłową. Poprawia pamięć i wpływa bardzo pozytywnie na produktywność w pracy.

Scroll to Top