Czy w sklepie z artykułami AGD/RTV może pracować osoba niepełnosprawna?

blender-41486_640

Osoba niepełnosprawna może pracować w sklepie z artykułami AGD/RTV. Nie ma dużych przeciwwskazań nie pozwalających na pracę osób z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisku sprzedawcy w tego typu sklepie.

Osoba na tym stanowisku musi wyróżniać się przede wszystkim wysoką kulturą osobistą, przyjaznym podejściem do każdego klienta. Sprzedawca w sklepie nie powinien mieć poważnych problemów psychicznych. Sprawnie musi posługiwać się kasą fiskalną, tłumaczyć kontrahentom obsługę wybranych urządzeń oaz w wielu przypadkach służyć niezbędną poradą  w wyborze idealnego produktu. Branża związana ze sprzętem AGD/RTV cały czas się rozwija. Cały czas powstają nowe firmy, które oferują nowe modele pralek, lodówek czy telewizorów. Najnowsze modele posiadają nowe, przydatne funkcje. Osoba niepełnosprawna pracująca na stanowisku sprzedawcy w sklepie AGD/RTV musi być bardzo otwarta na przyswajanie nowej, branżowej wiedzy.

W sklepie pracuje również osoba zajmująca się sprzątaniem pomieszczeń sklepu oraz czyszczeniem poszczególnych urządzeń. Pracownik zatrudniony na takim stanowisku  nie może być uczulony między innymi na kurz, lateks, środki czyszczące itd.

Bardzo dużo satysfakcji może dawać osobie niepełnosprawnej praca na stanowisku menadżerskim lub kierowniczym. Osoba pracująca w charakterze kierownika lub menadżera sklepu musi być kontaktowa, silna psychicznie i bardzo kontaktowa.

Zapraszamy właścicieli sklepów z wyrobami codziennego użytku do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na naszej stronie www.PartnerFirm.pl lub pod nr telefonu 537 990 017.

Scroll to Top