Czy w sklepie zoologicznym i wędkarskim mogą pracować osoby niepełnosprawne?

parakeet-447710_1280

Z roku na rok powstaje coraz więcej sklepów zoologicznych. Zwierzęta odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Pragniemy zapewnić im odpowiednią pielęgnację oraz opiekę. Chętnie robimy zakupy w profesjonalnych sklepach zoologicznych i wędkarskich. Osoby niepełnosprawne mogą doskonale odnaleźć się w pracy na stanowisku sprzedawcy w tego rodzaju sklepie.

Zatrudnienie na stanowisku sprzedawcy/kasjera w sklepie zoologicznym nie wiąże się z potrzebą posiadania  szczególnych kwalifikacji. Ważne jest przede wszystkim empatyczne, przyjazne podejście do zwierząt – pracownik sklepu musi być miłośnikiem zwierząt. Wtedy może dobrze doradzać w kwestiach związanych z żywieniem i pielęgnacją wybranych gatunków zwierząt. Sprzedawca sklepu musi posiadać chociażby ogólną wiedzę na temat dostępnych na rynku karm i środków czystości.

Często sklepy zoologiczne oprócz sprzedaży środków czyszczących, karmy dla psów i kotów itd. oferują także usługi pielęgnacyjne kotów i psów. Z tego też powodu osoba zatrudniona w takim miejscu nie może być uczulona zarówno na środki higieniczne, jak i sierść zwierząt. Alergia uniemożliwia pracę ze zwierzętami.

Alergikiem nie może być również osoba sprzątająca w sklepie zoologicznym lub wędkarskim. Nie powinna być uczulona nie tylko na sierść kota i psa, ale również na lateks, kurz, środki higieniczne.

Bardzo ważne funkcje w sklepie zoologicznym wykonuje kierownik. Osoba na tym stanowisku musi być odpowiedzialna, odporna na stres i bardzo kontaktowa. Kierownik czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem sklepu, nawiązuje kontakty biznesowe oraz czuwa nad  regularnością i prawidłowością dostaw do sklepu. Kierownik sklepu musi być osobą odporną na stres i pozbawioną schorzeń psychicznych.

Zachęcamy osoby niepełnosprawne do szukania satysfakcjonującej pracy w sklepach zoologicznych i wędkarskich. Pomagamy osobom niepełnosprawnym w znalezieniu dobrego, przyjaznego miejsca pracy. Zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu: 537 990 017.