5 KROKÓW SKUTECZNEGO SZUKANIA PRACY: Bądź konsekwentny!

image_pdfimage_print

Jesteś osobą niepełnosprawną? Szukasz pracy bez większych rezultatów? Podpowiemy co musisz zrobić, aby znaleźć wymarzoną pracę w pięciu krokach.

KROK DRUGI:

Bądź konsekwentny!

Szukasz pracy? Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: co tak naprawdę chce robić? To podstawa! Masz wykształcenie graficzne? Ukończyłeś  filologię angielską? Szukaj pracy w swojej branży. Owszem, w międzyczasie możesz podjąć pracę tymczasową. Jednak…szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj. Praca w swojej branży to przede wszystkim satysfakcja z pracy, radość i samorealizacja. Na wykonywaniu zawodowych obowiązków spędzamy naprawdę wiele czasu. Warto chociażby z tego powodu pracować w takim zawodzie, który nas interesuje.

 

Wiele osób niepełnosprawnych popełnia podstawowy błąd – szukają zatrudnienia tylko na rynku chronionym. Zwracają uwagę na ogłoszenia z dopiskiem: „z orzeczeniem”. Takie podejście znacząco zawęża pole poszukiwań. Jesteś dobrym specjalistą? Odpowiadaj na wszystkie interesujące oferty. W przypadku wielu zawodów  takich jak: programista, copywriter, grafik niepełnosprawność nie ma znaczenia. Zawsze podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz wspomnieć o możliwości skorzystania z dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

 

Share
Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm