5 KROKÓW SKUTECZNEGO SZUKANIA PRACY: Skup się na pozytywach

Jesteś osobą niepełnosprawną? Szukasz pracy bez większych rezultatów? Podpowiemy co musisz zrobić, aby znaleźć wymarzoną pracę w pięciu krokach.

KROK CZWARTY:

Skup się na pozytywach!

Jesteś osobą niepełnosprawną? Myślisz, że nie znajdziesz dobrej pracy? Błąd! Dzisiaj świat jest coraz bardziej otwarty. Wiele zawodów można wykonać zdalnie. Wiara w siebie to podstawa. Pisząc list motywacyjny możesz wspomnieć o niepełnosprawności, ale skup się na pozytywach.

Przykład:

Masz wykształcenie graficzne. Starasz się o stanowisko w agencji reklamowej. Możesz napisać, że jesteś osobą niepełnosprawną, ale, że świetnie radzisz sobie w pracy zdalnej. W zaciszu własnego domu pobudzasz swoją kreatywność, skupiasz się na najmniejszych detalach projektu, tworząc godne uwagi grafiki. Każdą sytuację można przekuć w coś pozytywnego i dobrego. Pracodawca o otwartym spojrzeniu na świat z pewnością doceni szczerość i odważne, optymistyczne podejście do życia.

 

Podczas rozmowy skupiaj się na swoich mocnych stronach – na tym w czym jesteś dobry. Na najlepszych cechach charakteru oraz kwalifikacjach, które są przecież najistotniejsze w pracy.  

Scroll to Top