Układ krążenia a stopień niepełnosprawności

 

 

hypertension-867855_1280

 

Z roku na rok zwiększa się liczba osób chorujących na schorzenia związane z układem krążenia. Na problemy narzekają już coraz młodsze osoby, lekarze diagnozują u osób w różnym wieku chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, zakrzepice, nadciśnienie płucne, choroby aorty i naczyń obwodowych, żylną chorobę zakrzepowo – zatorową, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, arytmię, miażdżycę.  Lista chorób jest naprawdę długa.

Jeśli tylko czujemy, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak. Mamy problemy z codziennym, normalnym funkcjonowaniem powinniśmy jak najszybciej wykonać podstawowe badania morfologiczne oraz udać się do zaufanego kardiologa. Jeśli specjalista zdiagnozuje u nas poważną chorobę lub wadę serca musimy rozpocząć bardzo szybko proces leczenia. Jeśli schorzenie zostanie w odpowiednim czasie zdiagnozowane  leczenie może dać naprawdę pozytywne rezultaty.

Pacjent podczas leczenia musi być pod stałą opieką specjalisty. Medycyna idzie wciąż do przodu, biorąc leki i przestrzegając właściwej diety osoby chorujące na choroby układu krążenia mogą funkcjonować w miarę normalnie.

Masz postawioną konkretną diagnozę związaną z chorobami serca? Postaraj się o przyznanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Posiadanie orzeczenie to szereg przywilejów. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne zapewniają pracownikom między innymi elastyczny czas pracy oraz prawo do dodatkowej przerwy. Choroby serca wiążą się ze zmęczeniem, sennością, poczuciem osłabienia, problemami z pamięcią i koncentracją. Tak naprawdę wystarczy tylko odrobina zrozumienia ze strony pracodawcy. Osoby niepełnosprawne mogą być bardzo dobrymi pracownikami.

Jesteś szefem firmy? Nie bój się zatrudniać osób niepełnosprawnych. Pracodawca, który zatrudnia osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim  otrzyma 450 zł dofinansowania z PFRON do jego wynagrodzenia co miesiąc. W perspektywie rocznej są to dla pracodawcy zaoszczędzone pieniądze. które Może je  przeznaczyć na dowolne cele np. na rozwój swojego biznesu.

Zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z propozycji dotyczącej rozliczania dofinansowań do wynagrodzeń ze środków PFRON i do kontaktu z nami

Scroll to Top