Praca zdalna -przydatne akcesoria do planowania zadań

Każdy, kto chociaż kilka miesięcy pracował zdalnie wie, że wbrew pozorom nie jest to forma pracy lekka, miła i przyjemna. Wymaga odpowiedniej organizacji i umiejętności planowania zadań. Dzisiejszy rozwój technologii oraz pomysłowość samych pracowników zdalnych przynosi kilka przydatnych akcesoriów do planowania zadań.

Kartka i długopis… czyżby banalne? 😉

Brzmi banalnie. BYć może. Prawda jest jednak taka, że kartka i długopis to niezastąpiony, ponadczasowy gadżet do planowania zadań. Technologię, aplikacje ułatwiają życie, ale niestety bywają zawodne, zwykła kartka papieru, zapisanie zadań w podpunktach sprawdzi się wyśmienicie.

Kalendarz Google

Googlowy kalendarz też może okazać się przydatny – prosta aplikacja, gdzie możemy podzielić zadania na konkretne godziny. Taki zabieg pomaga trzymać się konkretnych ram czasowych w ciągu dnia. WSzystkie aplikacje googla w tym dysk google pomagają w pracy, są bardzo często używane nie tylko przez freelancerów, ale również przez firmy zatrudniające pracowników na etat, ale zdalnie. Ułatwiają one kontakt z pracownikiem oraz wzajemne przekazywanie sobie informacji.

Aplikacje typu Timecamp

Tutaj można, by mówić wiele. Aplikacji do swobodnego monitoringu czasu pracy i planowania zadań w firmie jest coraz więcej. Usprawniają one wszelkie działania oraz pozwalają wyliczyć czas jaki przeznacza się na konkretne działanie. Osobom, które stoją przed wyborem konkretnej aplikacji polecamy poniższe zestawienie: http://www.enterprisestartup.pl/produktywnoscpracy/. My osobiście korzystamy z Timecampa – monitorujemy czas pracy pracowników niepełnosprawnych pracujących zdalnie, ale również – a raczej przede wszystkim – własną produktywność.

Arkusz Excel (Google Sheets, MS Excel, Libre Office Calc)

Kolejny z pozoru banał. Sam Excel jest bardzo praktyczny. Nie musimy go używać wyłącznie do obliczeń księgowych, tworzenia raportów, wykresów wyliczeń. Jest on też przydatny w codziennym planowaniu pracy. W poszczególnych tabelkach możemy zapisywać rodzaj zadania, datę wykonania, czas przeznaczony na pracę oraz efekt końcowy.

Praca zdalna wymaga odpowiedniego planowania. Wybierz idealną aplikację lub formę planowania zadań i realizuje projekty szybko i bez stresu.

Scroll to Top