Praca zdalna (nie) dla każdego!

Pracujesz zdalnie? Większość swoich obowiązków realizujesz w domu? Pewnie nie raz słyszysz od znajomych: „Ale Ty masz fajnie, też tak chcę siedzieć w domu”. Oczywiście, praca zdalna to wiele zalet: przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. O jej zaletach powiedziano już naprawdę wiele. Pracuję zdalnie od dawna – wiem, że na temat „home office” napisano już wiele artykułów. Dziś postanowiłam odwrócić sytuację i zadać pytanie: czy tak naprawdę każdy nadaje się do pracy zdalnej? Czy jest to model pracy dla każdego?

Z moich obserwacji wynika, że nie każdy powinien pracować w domu. Przede wszystkim nie może sobie pozwolić na takie rozwiązanie osoba, która nie potrafi pracować i skupić się na obowiązkach bez nadzoru. Praca zdalna wymaga samodyscypliny, motywacji, aby każdego dnia wstać, ubrać się, usiąść do komputera i pracować. Realizując zawodowe obowiązki w domu sami musimy nałożyć na siebie pewne zasady. Reguły, których będziemy się trzymać. W innym wypadku szybko się wypalimy i praca w domu zacznie nas frustrować.

Co może się wydawać nieco dziwne (i nieco zabawne) praca zdalna to nie jest dobre rozwiązanie dla ekstrawertyków. Lubisz towarzystwo innych ludzi? Masz duże grono znajomych? Możesz mieć problem, aby odnaleźć się w pracy zdalnej. Pracując w domu musisz to po prostu lubić – musisz dobrze czuć się w zaciszu swojego mieszkania. Jeśli na dłuższą metę nie możesz usiedzieć w czterech ścianach praca zdalna nigdy nie będzie dla Ciebie.

Scroll to Top