Poszukiwanie pracy – najczęstsze błędy

 

 

Poszukiwanie pracy to często skomplikowany, długotrwały proces. Brak pracy powoduje nie tylko problemy ekonomiczne, ale również może powodować złe samopoczucie. Im dłużej szuka się pracy, tym mniejsze jest poczucie własnej wartości. Czasami brak pracy spowodowany jest małą ilością ciekawych ofert pracy. Często jednak bezrobotni sami popełniają wiele błędów, które sprawiają, że znalezienie zatrudnienia jest trudne. Jakie to błędy?


 

1. Jedno źródło ofert pracy

Podstawowym błędem jest  ograniczanie poszukiwań do jednego źródła. Wciąż wiele osób szuka ciekawych ofert  w Urzędach Pracy. Prawda jest jednak taka, że w dzisiejszych czasach przy poszukiwaniu pracy na pełen etat lub małych zleceń idealnie sprawdza się Internet. Warto sprawdzać portale z ofertami pracy czy też wykorzystywać portale społecznościowe. Coraz więcej osób trafia na dobrego pracodawcę poprzez grupy facebookowe typu „praca Poznań”, „praca w reklamie”. Zazwyczaj w tego rodzaju grupach można nie tylko przeglądać oferty, ale również zostawić swoje CV.

2. Brak elastyczności

Jeśli dana osoba ma specjalistyczne wykształcenie warto szukać w swojej branży. Jeśli jednak potrzebna jest praca na „już i teraz” dobrze jest przeglądać także ciekawe oferty z innych dziedzin. Praca ,nawet tymczasowa to zawsze jakiś przypływ gotówki. W wolnej chwili można szukać czegoś  ciekawszego.

3. Brak wiary w siebie

Wiara w siebie to podstawa podczas szukania pracy. Osoby, które potrafią wykorzystywać swoje kwalifikacje i inwestują w siebie odnoszą sukces. To bardzo ważne.

 

Scroll to Top