POMOC SKIEROWANA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM

Osoby z firmy Xandia z checią pomagają osobom niepełnosprawnym w sprawach zwiazanych z codziennym życiem. Każda z osób niepełnosprawnych ma inne potrzeby. Jednym wystarczy pomóc wejść do autobusu, innym do tramwaju – otworzyć drzwi. A jeszcze inni potrzebują, aby przynieść im zakupy, tak od serca, z własnej inicjatywy. Aby pomagać, sposobów jest wiele, wystarczą tylko chęci. Nie zawsze chodzi tutaj o pomoc finansową, czy w postaci ubrań i jedzenia. Chodzi tylko o zwykłą pomoc w codziennym życiu.

Osób niepełnosprawnych w każdym mieście, w każdej dzielnicy, na każdej ulicy, w domku, w bloku, na ulicy – jest wiele. Takie osoby wszędzie żyją, żyją wśród nas. Jedni mają niepełnosprawność intelektualną, inni poruszają się za pomocą wózka inwalidzkiego – niepełnosprawność ruchowa. Pomoc, jaką możemy skierować do nich zależy od rodzaju schorzenia. Najczęściej natomiast wystarczy, tylko nie zamykać sie przed światem, przed ludźmi, tylko po prostu zapytać się takiej osobie wprost, czy możemy sami, jej w jakiś sposób pomóc osobie. Bo ona z pewnością potrzebuje pomocy. Często chodzi tylko o zwykłe, codzienne czynności: przyniesienie zakupów, porozmawianie, pomoc w wyjściu z domu, pospacerowanie z taką osoba,. Wszyscy pracuja, ale takie osoby też maja rodziny lub nie maja w ogóle. Członkowie tych rodzin też pracują, takie osoby czesto są same w swoim domu, bez żadnej opieki. Wystarczy tylko zaproponować ugotowanie obiadu, pomocy przy myciu okien, posprzątania odkurzaczem, wyrzucenia śmieci, przeprowadzić przez ulicę, poinformować, jaki przyjechał autobus, nie tylko w czasie światecznym, ale pomocy w codziennej egzystencji. Renty, jakie otrzymują osoby niepełnosprawne są tak niewielkie, że często muszą wybierać, czy maja zapłacić za mieszkanie, czy jeść, czy sie leczyć… dlatego też muszą sie poruszać i jeździć po świecie.

Zachecamy zwykłych ludzi, którym nie jest obojętny los takich osób, naszych sąsiadów, właścicieli firm do zainteresowania sie tematem niepełnosprawności, bo możemy chociażby w jakis sposób zorganizować się wspólnie w celu pomocy takiej osobie niepełnosprawnej.

Przedsiębiorcy, mogą również przemysleć kwestie zatrudnienia na Umowe o pracę osoby niepełnosprawnej i skorzystać z dofinansowania do wynagrodzenia ze środków PFRON.

Prosimy o zapoznanie się z tabelą na stronie www.PartnerFirm.pl i zapraszamy do kontaktu aniela.linkowska@xandia.pl, tel. 537 990 017

Poniżej znajdziecie Państwo opinię o jednej z naszych pracownic. Niebawem pojawia się kolejne opinię o naszym zespole PartnerFirm.pl

 

I opinia

 

II opinia