Osoby niepełnosprawne – na co zwracać uwagę podczas poszukiwania pracy?

home-office-599475_1280

Na co powinna zwracać uwagę osoba niepełnosprawna podczas poszukiwania pracy? Co jest najważniejsze? Czego koniecznie należy unikać? W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze kwestie, które musi wziąć pod uwagę osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności poszukująca odpowiedniego zatrudnienia?

1. Stan zdrowia

Osoba niepełnosprawna powinna szukać zatrudnienia, które będzie odpowiednie z jej stanem zdrowia. Aplikując na stanowiska dostosowane oszczędzamy swój czas, a także unikamy rozczarowań.  Praca nie może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

2. Konkretna branża

Przed poszukiwaniem pracy osoba niepełnosprawna powinna zadać sobie podstawowe pytanie: co chcę robić w życiu? W czym jestem dobra/y? Szukając w branży, która jest pasją praca będzie prawdziwą przyjemnością – nie będzie wiązała się z przykrym obowiązkiem.

3.  Atmosfera w pracy

Oczywiście – żeby poznać atmosferę panującą w firmie trzeba być najpierw w niej zatrudnionym. Aplikując jednak do wybranego przedsiębiorcy można sprawdzić opinie o danym pracodawcy. W Internecie istnieje bardzo wiele stron internetowych na, których można dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Warto również sprawdzić czy firma naprawdę istnieje i czy jest uczciwa. Jest to szczególnie ważne kiedy osoba niepełnosprawna poszukuje pracy online.

Scroll to Top