Osoba niepełnosprawna na rynku pracy – jak zacząć?

Statystyki są coraz bardziej optymistyczne. Z roku na rok zwiększa się liczba osób niepełnosprawnych aktywnych zawodowo. Nieustannie jednak sporo osób ma obawy przed szukaniem pracy – boją się one porażki, niepowodzenia, nie chcą też stracić świadczeń rentowych. Jak wystartować na rynku pracy, aby odnieść sukces? O czym należy pamiętać?

 

Szukaj aktywnie – nie poddawaj się!

Szukaj aktywnie pracy. Przeglądaj portale z ogłoszeniami. Możesz też samodzielnie opublikować swoje ofertę współpracy na portalach takich jak: praca.pl, olx.pl – opisać swoje kwalifikacje, dodać CV. Pracodawcy cenią osoby, które poszukują czynnie pracy, walczą o miejsce w danej branży.  Możesz też brać udział w Targach Pracy dla osób niepełnosprawnych – odbywają się one praktycznie w każdym rejonie Polski. Można tam spotkać pracodawców otwartych na osoby niepełnosprawne i chcących dać posadę dobrym specjalistom.

 

Staż – dobry sposób na start

Wybierz staż dla siebie. To świetna forma zaistnienia w branży i przede wszystkim doskonały sposób na zdobycie cennego doświadczenia. Po stażu, nawet krótkim dużo łatwiej znaleźć pracę na etacie. Wiele firm, fundacji pomaga i pośredniczy w znajdowaniu staży przez osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferty dobry staży i opraktyk można znaleźć między innymi na: https://www.pfron.org.pl/osoby-niepelnosprawne/aktywizacja-zawodowa/staze/

Nie zniechęcaj się!

Nie zniechęcaj się porażkami. Zarówno osoby niepełnosprawne, jak i pełnosprawne muszą niekiedy czekać na znalezienie idealnej, wymarzonej pracy. Warto jednak wierzyć w siebie i interesować się wszystkimi nowościami na rynku pracy – to owocuje i procentuje.

Jeśli będziesz rozmawiać z potencjalnym pracodawcą, wspomnij o korzyściach, jakie może uzyskać zatrudniając osobę niepełnosprawną – dofinansowanie do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej. Jeśli będzie miał wątpliwości – Skontaktuj go z nami!

 

Scroll to Top