Moja niepełnosprawność jako atut na rozmowie kwalifikacyjnej u przyszłego pracodawcy!

W chwili obecnej firma Xandia-Rafał Szybiak właściciel strony www.partnerfirm.pl prowadzi niewielki projekt dla osób niepełnosprawnych szukających pracy i zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne do pracodawcy. Chcielibyśmy przez ten projekt zwrócić Pani/Panu uwagę na fakt, że pracodawca zatrudniając Państwa w swojej firmie może liczyć na dofinansowanie ze środków PFRON do Państwa wynagrodzenia. Dofinansowanie to zależne jest od stopnia niepełnosprawności, posiadanych schorzeń specjalnych oraz od typu pracodawcy, u którego chcielibyście podjąć pracę.
W praktyce na tzw. rynku otwartym (czyli pomijając zakłady pracy chronionej), dofinansowanie  nie może przekroczyć 75% kosztów wynagrodzenia i jest ograniczone kwotowo od 450 zł do 2 970 zł dla pełnego etatu miesięcznie. Myślę, że będąc na rozmowie kwalifikacyjnej u przyszłego pracodawcy warto jest, by po przedstawieniu swoich kwalifikacji poinformować pracodawcę, że dodatkowo będzie miał korzyści finansowe z zatrudnienia Pani/Pana osoby. Dodatkowym argumentem jest fakt, że takie firmy, jak nasza (Xandia, http://www.PartnerFirm.pl) pomoże pracodawcy uporać się ze złożonymi procedurami dotyczącymi rejestracji firmy i pracowników w PFRON oraz otrzymania kolejnych comiesięcznych dofinansowań.

Z naszych doświadczeń wynika, że bardzo niewielu pracodawców – właścicieli  firm jednoosobowych zatrudniających do 24 pracowników na etat włącznie (a takich właśnie obsługujemy) zdaje sobie sprawę, że może korzystać z takiej pomocy zatrudniając osoby niepełnosprawne. Dlatego zachęcam Panią/Pana jako osobę niepełnosprawną do poinformowania pracodawców tych małych firm o dofinansowaniach do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych ze środków PFRON. Dzięki temu jest duża szansa, że szybciej znajdzie Pani/Pan zatrudnienie.

Na rozmowie kwalifikacyjnej proszę pamiętać!

KWALIFIKACJE + ATUT FINANSOWY NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI = PRACA

Z informacjami  odnośnie wysokości dofinansowania można się zapoznać na naszej stronie internetowej www.partnerfirm.pl

Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną – Wykorzystaj ten atut teraz!

 

Scroll to Top