Masz firmę? Zacznij prowadzić bloga!

Prowadzisz własną firmę? Zacznij doceniać moc Internetu. Blogosfera bardzo pomaga w prowadzeniu działalności – konkurencja nie śpi. Warto wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swojej branży i prowadzić specjalistycznego bloga. W czym to może pomóc? Jak prowadzić dobry blog, który będzie atrakcyjny z perspektywy czytelnika?

Prowadzenie bloga to również doskonała okazja dla osób niepełnosprawnych do podnoszenia własnych kompetencji i rozwijania kariery zawodowej – nie tylko jako zawodowy blogger, lecz copywriter lub innego rodzaju przedsiębiorca. Pamiętajmy, że osoba niepełnosprawna prowadząca działalność gospodarczą może wnioskować o dofinansowanie do składek ZUS w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z kolei pracodawca, zatrudniając osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności może ubiegać sie w 2021 roku o bezzwrotne i comiesięcznie dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika z PFRON, całkowicie niezależne od przyznanych dofinansowań do pensji w ramach tarczy antykryzysowej PFR w 2021 roku.

Zdobądź szacunek i uznanie klientów – zacznij pisać bloga

Masz sklep z meblami? Prowadź bloga z poradami dotyczącymi urządzania domu/mieszkania. Wzmocni to Twoją pozycję wśród klientów. Kupujący bardzo cenią sobie kompetentną obsługę. Chcą mieć pewność, że mają do czynienia z ekspertem – blog może wpłynąć pozytywnie na Twój status na rynku.

Wzrost odwiedzin strony – więcej potencjalnych klientów

Osoby wchodzące na bloga będą automatycznie wchodzić na Twoją stronę firmową lub stronę swojego sklepu internetowego. Większa liczba kliknięć to szansa na zdobycie nowego klienta, który nie tylko złoży zamówienie, ale też być może poleci naszą działalność swoim znajomym.

Nawiązywanie nowych biznesowych kontaktów

Blog to również pierwszy krok do nawiązywania nowych, zawodowych kontaktów. Wspólne projekty, nawiązywanie relacji reklamodawcami itd. Wszystko to bardzo pozytywnie wpływa na nasz wizerunek w sieci i na rynku. Im więcej kontaktów, im więcej osób, którzy o nas wiedzą tym lepiej.

Blog i regularne pisanie to też po prostu dobra forma relaksu od codziennej, monotonnej i często rutynowej pracy. Internet daje mnóstwo możliwości.

Scroll to Top