Aktywne poszukiwanie pracy popłaca! Wywiad z Ewą

Pani Ewa dzięki, między innymi naszym wskazówkom znalazła pracę na etacie jako telepracownik.

Pani Ewo, proszę powiedzieć, w jaki sposób nawiązała Pani kontakt z naszą firmą?

Codziennie przeglądałam Internet pod kątem agencji zajmujących się poszukiwaniem pracy dla osób niepełnosprawnych. W pewnym momencie natknęłam się na stronę internetową www.PartnerFirm.pl . Wypełniłam formularz „Daj się poznać pracodawcy” i to był strzał w dziesiątkę.

Czy długo czekała Pani na kontakt przedstawiciela firmy?

Nie pamiętam jak długo czekałam na kontakt z państwa firmy, ale to było dosłownie kilka dni. Skontaktowała się ze mną Pani Aniela Linkowska, która zaproponowała mi pomoc w poszukiwaniu pracy.

Na czym polegała pomoc w poszukiwaniu pracy? Jak przebiegał ten proces? Od czego rozpoczął się? Czy mogłaby Pani etapami opisać, jakie dokładnie czynności zostały wykonane, by udało się znaleźć upragnioną pracę?

Podczas pierwszego kontaktu Pani Linkowska opowiedziała mi czym się zajmuje firma, w czym może mi pomóc. Zaproponowała na początek, abym zapoznała się z podstawowymi zasadami prawidłowej rozmowy z pracodawcą oraz abym uzupełniła te zasady o własne przemyślenia. Następnym krokiem było pokierowanie mnie, w jaki sposób jak i gdzie szukać pracy. Pani Linkowska pomogła mi przygotować profesjonalnie CV oraz List Motywacyjny. Podpowiedziała, w jaki sposób powinien wyglądać e-mail do potencjalnego pracodawcy.

Czy wg Pani fakt istnienia dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych ze środków PFRON pomógł Pani w znalezieniu pracy?

Myślę, że tak. Niestety wielu pracodawców w dalszym ciągu nie wie, że są takie dofinansowania do pensji, jak się o nie starać i jakie korzyści może mieć pracodawca zatrudniając osobę niepełnosprawną.

Czy teraz, mając pracę mogłaby Pani powiedzieć, co tak naprawdę było dla Pani największą przeszkodą w samodzielnym znalezieniu pracy? W czym udało nam się pomóc?  A może kontakt z nami miał charakter jedynie motywacyjny, dający impuls do aktywnego poszukiwania pracy na własną rękę?

Obecnie pracuję dzięki temu, że Pani Linkowska pomogła mi w przygotowaniu dokumentów oraz podpowiedziała gdzie i w jaki sposób szukać pracy. Podesłała mi kilka linków do ofert pracy, pośród których był link do firmy mojego obecnego pracodawcy, u którego wykonuje swoje obowiązki jako telepracownik. Proszę mi uwierzyć, że trudno znaleźć pracę dla osoby niepełnosprawnej, która  musi pracować w domu ze względu na rodzaj schorzenia. Z drugiej strony takie osoby są na pewno bardzo zaangażowane w pracę, gdyż bardzo im na niej zależy. Mogę śmiało powiedzieć, że na pewno jest mnóstwo etatów, które można wykonywać zdalnie, w domu. Tylko pracodawcy (mam takie wrażenie) boją się zatrudniać niepełnosprawnych. Proszę mi wierzyć, że nie trzeba się nas obawiać.

Czy dzisiaj, gdyby okazał się „czarny scenariusz” w Pani życiu i ponownie musiałaby Pani poszukiwać pracę – poradziłaby sobie Pani sama?

Być może poradziłam bym sobie sama, bo już wiem, w jaki sposób szukać ofert pracy. Mimo to na pewno znów nawiązałabym kontakt z państwa firmą.

Scroll to Top