Idealne zawody do pracy zdalnej

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. Przedsiębiorstwa coraz chętniej zatrudniają pracowników  w charakterze telepracy. Przedstawiamy listę najpopularniejszych zawodów, które można wykonywać w zaciszu własnego domu.

1. Programista

Na pierwszym miejscu są oczywiście wszystkie zawody związane z branża IT. Osoby, które znają się na programowaniu bez większego problemu znajdą zatrudnienie. Co więcej – mogą pracować dla firm działających praktycznie na całym świecie. Nie ma tutaj ograniczeń. Podstawa to wiedza i umiejętności. Liczy się również chęć do ciągłego poszerzania kwalifikacji. Programowanie  to przestrzenie w nieustannej fazie rozwoju. Chcąc być na bieżąco trzeba śledzić wszystkie nowinki.

2. Grafik komputerowy

Grafik komputerowy może pracować na etat lub zlecenie. Praca w domu często pobudza większą kreatywność  niż cztery ściany firmowego biurowca.

3. Dziennikarz/copywriter

Absolwenci takich kierunków jak polonistyka, medioznawstwo mogą pracować w charakterze copywritera/dziennikarza. Liczy się pasja i tzw. „lekkie pióro”. Pisane artykuły mogą być publikowane w prasie papierowej lub w Internecie.

4. Tłumacz

Dobry tłumacz jest dziś na wagę złota. Potrzebni są nie tylko tłumacze języka angielskiego, niemieckiego czy włoskiego – coraz częściej poszukuje się osób swobodnie posługujących się językami skandynawskimi, japońskim czy rosyjskim.

5.  Administrator stron internetowych/ obsługa sklepów online

Rośnie zapotrzebowanie na osoby zajmujące się obsługą sklepów online. Pracownik taki przyjmuje zamówienia, czuwa nad właściwą realizacją zleceń, przygotowuje

towar do wysyłki, nawiązuje kontakt z kupującymi, dodaje nowe produkty do sklepu razem z odpowiednim opisem. Niezbędni są też administratorzy stron internetowych.

Lista zawodów, które można wykonywać zdalnie cały czas rośnie. Warto obserwować rozwój rynku pracy i odpowiadać na jego potrzeby i wszystkie zmiany

Scroll to Top