Dlaczego warto wybrać pracę zdalną?

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. Zaczynamy cenić nowoczesne, wygodne formy pracy. Dotyczy to zarówno pracodawców (również ci zatrudniający osoby niepełnosprawne), jak i pracowników, choć ci pierwsi wciąż jeszcze obawiają się tego sposobu współþracy. Wychodzą z załóżenia, że panują w pełni nad sprawami firmy tylko mając pracownika “na oku”. Dlaczego warto zdecydować się na pracę zdalną?

  1. Elastyczność pracy;

To bez wątpienia największy atut pracy w systemie home office. Elastyczność jest korzystna zarówno z pozycji pracownika, jak i pracodawcy. Codzienne obowiązki można wykonywać z dowolnego miejsca – z domu, z pociągu itd. Nie musimy siedzieć 8 (lub 7 godzin w przypadku czasu pracy osób z niepełnosprawnością)  godzin “sztywno”w pracy, bo tak trzeba…Oszczędzamy przez to wiele czasu.

2. Oszczędność czasu;

Wspomniany już wyżej czas oszczędzamy między innymi na dojazdach. Najnowsze badania potwierdzają – codziennie przeciętny Polak traci około godzinę lub dwie na samych dojazdach do biura i z biura do domu. Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć dla rodziny, na aktywność fizyczną, zakupy, rozwijanie swoich pasji. Oszczędność czasu przy pracy zdalnej cenią przede wszystkim młode mamy, które chcą jak najwięcej czasu spędzać ze swoimi dziećmi i mają wiele obowiązków związanych z macierzyństwem.

3. Oszczędność pieniędzy;

Myślę, że ten punkt przekona do pracy zdalnej wiele osób. Oszczędzają pieniądze pracownicy i szefowie firm. Nawet zatrudniając pracownika zdalnego na etacie (i pobierając dofinansowanie do jego wynagrodzenia ze środków PFRON, jeśli jest to pracownik niepełnosprawny) kierownicy firm nie muszą pokrywać dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem nowej osoby, czy przystosowania odpowiedniego stanowiska pracy.  Pracownik oszczędza czas i pieniądze, ponieważ nie musi inwestować w dojazdy – nie musi wydawać sporo na paliwo, bilety na pociąg czy autobus. Pracując w domu częściej sami przygotowujemy posiłki, nie jemy na mieście, a co za tym idzie mamy kilka dodatkowych złotówek w portfelu.

Powyżej przedstawione zostały trzy najważniejsze zalety pracy zdalnej. A Wy co cenicie najbardziej w tym modelu pracy?

Scroll to Top