Czy w sklepie pasmanteryjnym może pracować osoba niepełnosprawna?

wire-617404_640

Praca w sklepie pasmanteryjnym to idealne zajęcie dla osoby posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności, która chce każdego dnia przebywać między ludźmi. Praca na tym stanowisku nie wymaga posiadania szczególnych kwalifikacji. Sprzedawca w sklepie pasmanteryjnym powinien posiadać chociaż podstawową wiedzę na temat branży pasmanteryjnej i krawieckiej. Często klienci zaglądający do sklepu oczekują fachowej porady dotyczącej wyboru odpowiedniego materiału: nici krawieckiej, przyborów do szycia, tasiemek itd.

Pracownik pasmanterii nie może być uczulony na kurz i środki chemiczne. Ten drugi alergen dotyczy przede wszystkim osób sprzątających w tego rodzaju sklepie. Nie mogą być one uczulone ani na środki chemiczne, ani na lateks i składniki produktów do czyszczenia.

W sklepie pasmanteryjnym można objąć także stanowisko kierownicze. Kierownik sklepu dba o dobre stosunki kadrowe w pracy, czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem sklepu. Nawiązuje kontakt z dostawcami towarów. Kierownik sklepu musi być osobą otwartą oraz bardzo odporną na stres.

Osoby niepełnosprawne mogą pracować w pasmanterii. Dlatego zapraszamy właścicieli sklepów z wyrobami przeznaczonymi do szycia do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Informacje na ten temat znajdziecie Państwo na naszej stronie www.PartnerFirm.pl lub pod nr telefonu 537 990 017

Scroll to Top