Czy w muzeum mogą pracować osoby niepełnosprawne?

oxford-144135_640

Praca w muzeum może dawać bardzo wiele radości i satysfakcji. Obcowanie ze sztuką poszerza horyzonty myślowe oraz naszą wiedzę o świecie. Muzeum jest miejscem gdzie mogą pracować osoby niepełnosprawne.

W muzeum osoba z orzeczeniem o niepełnosprawności może pracować między innymi na stanowisku edukatora. Jedynym przeciwwskazaniem do tego typu pracy są choroby psychiczne oraz wady głosu. Edukator dzieli się z gośćmi muzeum swoją wiedzą, opisuje eksponaty znajdujące się na wystawach – musi wyróżniać się zdecydowaną, pewną barwą głosu. Podobne ograniczenia są w przypadku muzealników i opiekunów ekspozycji, którzy opiekują się cennymi pamiątkami znajdującymi się na terenie muzeum.

Osoby niepełnosprawne mogą także pracować na stanowisku bibliotekarza i księgowej. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą wyróżniać się dobrą kondycją psychiczną i pamięcią. Pracują z ważną dokumentacją oraz materiałami naukowymi.

W muzeum zatrudniane są również osoby na stanowisko sprzątaczki oraz pracownika technicznego. Przeciwwskazania do tego typu pracy, to cukrzyca oraz różnego rodzaju alergie. Oba te zawody wiążą się z kontaktem z różnymi środkami chemicznymi. Pracownik techniczny korzysta w swojej pracy również z wielu często ciężkich narzędzi – musi być przez to osobą bardzo odpowiedzialną.

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności  mogą w muzeum objąć również stanowiska kierownicze. Kierownik muzeum musi być osobą bardzo odpowiedzialną, kontaktową. To właśnie on załatwia wszystkie ważne sprawy związane z nowymi ekspozycjami i wydarzeniami odbywającymi się w muzeum. Zajmuje się kontaktami biznesowymi, promocją i reklamą firmy. Czuwa także nad dobrą atmosferą w miejscu pracy.

Osoby niepełnosprawne w muzeum mogą pracować na wielu stanowiskach. Praca w muzeum  może być bardzo ciekawa i rozwijająca. Zachęcamy  kierowników muzeów do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Więcej informacji  na ten temat znajdą Państwo na naszej stronie www.PartnerFirm.pl

Scroll to Top