Czy w kinie mogą pracować osoby niepełnosprawne?

film-102681_640

Świadomość pracodawców związana z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych jest coraz większa. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności zatrudniane są w sektorze administracyjnych, biurowym, marketingowym – coraz więcej osób pracuje także w branży związanej z szeroką pojętą kulturą i sztuką. Osoba niepełnosprawna może pracować między innymi w kinie.

Przede wszystkim pracownik zatrudniony w kinie musi wyróżniać się wysoką kulturą osobistą, przyjaznym i miłym podejściem do klienta. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk kierowniczych. Osoba niepełnosprawna może objąć stanowisko kierownicze – jest to jednak praca wymagająca dużego zaangażowania, odpowiedzialności. Kierownik kina odpowiada za swoją kadrę, nawiązuje też kontakty z nowymi kontrahentami. Z tego też powodu osoba na tym stanowisku musi wykazać  się dużą odpornością psychiczną. Często kierownik rozwiązuje problemy interpersonalne w firmie – musi też pamiętać o załatwieniu wszystkich ważnych, formalnych spraw. Zdecydowanie kierownikiem kina nie może zostać osoba z upośledzeniem umysłowym lub zaburzeniami głosu i mowy.

Chcąc pracować w kinie możemy aplikować również na stanowisko operatora sprzętu – projekcyjno-dźwiękowego. Tutaj bardzo ważne jest przystosowanie stanowiska pracy dla osoby z ograniczoną mobilnością ruchową. Jeśli pracodawca zapewni dobre biurko, funkcjonalny fotel i inne niezbędne akcesoria na tym stanowisku mogą pracować między innymi osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Zdecydowanym przeciwwskazaniem do w pracy w charakterze operatora sprzętu projekcyjno – dźwiękowego są wady wzroku, słuchu oraz epilepsja. Operator przygotowuje różnego rodzaju nagrania filmowe, często rejestrowane w technologii 3D. Zbyt duża ilość światła może mieć negatywny wpływ na samopoczucie i zdrowie osób chorujących na epilepsję.

W kinie pracują również osoby na stanowiskach gospodarczych. Tutaj przeciwwskazaniem mogą być wszelkiego rodzaju alergie. Osoba sprzątająca często ma kontakt ze środkami chemicznymi, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Najmniej przeciwwskazań jest w przypadku pracy w charakterze sprzedawcy i kasjera biletów. W niektórych przypadkach problemem mogą być jedynie choroby psychiczne, które uniemożliwiają kontakt z klientem i wykonywanie codziennych obowiązków.

Warto zatrudniać osoby niepełnosprawne w kinie – pracodawca zyskuje w takiej chwili  lojalnego pracownika, który ma wpływ na  odpowiednie funkcjonowanie kina. Pracownik natomiast zdobywa pracę pełną satysfakcji i radości płynącej  z kontaktu z kulturą i innymi ludźmi. Nasza firma pomaga w pozyskiwaniu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zapraszamy do nawiązywania kontaktu z nami.

 

 

Scroll to Top