5 KROKÓW SKUTECZNEGO SZUKANIA PRACY: Bądź konsekwentny!

Jesteś osobą niepełnosprawną? Szukasz pracy bez większych rezultatów? Podpowiemy co musisz zrobić, aby znaleźć wymarzoną pracę w pięciu krokach.

KROK DRUGI:

Bądź konsekwentny!

Szukasz pracy? Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: co tak naprawdę chce robić? To podstawa! Masz wykształcenie graficzne? Ukończyłeś  filologię angielską? Szukaj pracy w swojej branży. Owszem, w międzyczasie możesz podjąć pracę tymczasową. Jednak…szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj. Praca w swojej branży to przede wszystkim satysfakcja z pracy, radość i samorealizacja. Na wykonywaniu zawodowych obowiązków spędzamy naprawdę wiele czasu. Warto chociażby z tego powodu pracować w takim zawodzie, który nas interesuje.

 

Wiele osób niepełnosprawnych popełnia podstawowy błąd – szukają zatrudnienia tylko na rynku chronionym. Zwracają uwagę na ogłoszenia z dopiskiem: „z orzeczeniem”. Takie podejście znacząco zawęża pole poszukiwań. Jesteś dobrym specjalistą? Odpowiadaj na wszystkie interesujące oferty. W przypadku wielu zawodów  takich jak: programista, copywriter, grafik niepełnosprawność nie ma znaczenia. Zawsze podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz wspomnieć o możliwości skorzystania z dofinansowania do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej. Jeśli będzie miał wątpliwości – Skontaktuj Pracodawcę z nami!

Scroll to Top