15 TAJNIKÓW PRODUKTYWNEJ PRACY ZDALNEJ: Pielęgnuj przyjaźnie

Praca zdalna to świetne rozwiązanie – dla osób niepełnosprawnych, młodych mam oraz wszystkich tych, którzy wolą pracować samodzielnie – w zaciszu własnego domu. Praca w systemie „home – office” wymaga jednak dużej samodyscypliny, motywacji. W naszym cyklu publikacji przedstawiamy 15 tajników produktywnej pracy zdalnej. Zachęcamy do lektury!

Pielęgnuj przyjaźnie!

Pracując w domu niekiedy możemy odczuwać samotność. Nie ma wokół nas w godzinach pracy koleżanki z biura, z którą możemy wypić kawę, pogadać – nie bierzemy czynnego udziału w życiu firmy. Z tego też powodu bardzo ważne jest, aby pracując zdalnie pielęgnować przyjaźnie – jak najczęściej spotykać się ze znajomymi. Warto skorzystać z pozoru prostej, ale skutecznej porady zawartej w tym artykule: http://bit.ly/2sKilVc.

Jeśli pracujesz w domu:

  • rozmawiaj ze znajomymi przez komunikatory internetowe, dbaj o relacje z ludźmi przez media społecznościowe;

  • jak najwięcej wychodź z domu – nawet krótki spacer jest okazją, by wyjść z domu, do ludzi;

  • planuj spontaniczne wypady na kawę z koleżanką/kolegami;

  • zaplanuj wspólną aktywność ze znajomymi – wspólna siłownia, basen, joga, sobotnie kręgle czy wyjście na imprezę;

  • planuj wyjazdy na parę dni z grupą przyjaciół – każdy nawet krótki wyjazd to okazja do pielęgnowania ważnych dla nas relacji.

W pracy zdalnej work-life balance to podstawa. Dbaj o rodzinę, bliskich przyjaciół, a zarówno życie zawodowe, jak i towarzyskie będzie źródłem prawdziwej satysfakcji.

Scroll to Top