Business team working on sales resultsInteresuje Cię nasza propozycja pomocy w pozyskaniu dofinansowania do wynagrodzeń pracownika z PFRON, lecz nie zatrudniasz jeszcze osoby niepełnosprawnej?

Napisz do nas lub wypełnij ankietę, w której opiszesz swoje potrzeby kadrowe. Jako agencja pośrednictwa pracy pomożemy Ci znaleźć kompetentnego pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zatrudniając go masz duże szanse na pozyskanie bezzwrotnego i comiesięcznego dofinansowania do jego wynagrodzenia.

Kandydatów do pracy poszukujemy zarówno poprzez publikację ogłoszeń rekrutacyjnych w internecie w Twoim imieniu, jak również w naszej stale powiększającej się bazie osób szukających pracy, która liczy już kilkaset osób z całej Polski.

Rozpoczynasz z nami współpracę po podpisaniu umowy o przeprowadzenie rekrutacji. My w Twoim imieniu rozpoczynamy rekrutację kandydatów zgodnie z Twoimi wymaganiami. Gdy w gronie kandydatów znajduje się osoba, którą zatrudnisz, po czym podejmiesz z nami współpracę w zakresie pozyskiwania dofinansowań do wynagrodzeń ze środków PFRON, nie ponosisz żadnych kosztów związanych z rekrutacją. W przeciwnym wypadku jednorazowa akcja rekrutacyjna trwająca 30 dni to inwestycja w wysokości 50 zł netto.

_________________

[maxbutton id=”2″]

————————————-

______________________________

Czy osoba niepełnosprawna może pracować w Twojej firmie?

Osoby z udokumentowanym stopniem niepełnosprawności z definicji mogą mieć ograniczone możliwości wykonywania powierzonych obowiązków zawodowych. Mitem jest jednak stwierdzenie, że osoba niepełnosprawna nie może pracować zawodowo. Istnieje cały szereg zawodów, których wymagania zdrowotne w konfrontacji ze stanem zdrowia wynikającym z rodzaju i stopnia niepełnosprawności nie wzbudzają zastrzeżeń. Sami, jako agencja zatrudnienia mieliśmy dylemat – czy publikowane ogłoszenie o pracę na danym stanowisku może być adresowane również do osób niepełnosprawnych? Czy rekrutacja, którą prowadzimy dla naszego klienta może wykluczać pewne grupy kandydatów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności?

Po konsultację udaliśmy się do specjalisty medycyny zawodowej. W wyniku konsultacji powstało zestawienie zawodów (punktem wyjścia była obowiązująca klasyfikacja zawodów i specjalności), których wymagania zdrowotne wykluczają możliwość zatrudnienia osób niepełnosprawnych wg konkretnego kodu przyczyn niepełnosprawności (http://www.niepelnosprawni.gov.pl/status-osoby-niepelnosprawnej/instytucje-orzekajace-procedur/symbole-przyczyn-niepelnosprawno/) Ponadto analizie poddany został każdy kod przyczyny niepełnosprawności pod kątem zaleceń i przeciwskazań zdrowotnych w środowisku pracy. Oczywistym jest fakt, że taka analiza jest generalizowaniem i nie uwzględnia szczególnych przypadków. Klasyfikacja przyczyn niepełnosprawności zawarta w zaledwie dwunastu punktach również nie oddaje do końca rzeczywistości. Stworzyliśmy dla siebie jednak swego rodzaju przewodnik, który jest punkem wyjścia do rozważań, czy osoba niepełnosprawna może mieć przeciwskazania zdrowotne do pełnienia obowiązków w konkretnym zawodzie czy tez nie.


Chcesz zatrudnić osobę niepełnosprawną, lecz nie wiesz, czy kod przyczyny niepełnosprawności Twojego kandydata nie przekreśla jego szans zatrudnienia w Twojej firmie? Skontaktuj się z nami. Postaramy się pomóc.

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl