Praca zdalna (nie) dla każdego!

Pracujesz zdalnie? Większość swoich obowiązków realizujesz w domu? Pewnie nie raz słyszysz od znajomych: „Ale Ty masz fajnie, też tak chcę siedzieć w domu”. Oczywiście, praca zdalna to wiele zalet: przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. O jej zaletach powiedziano już naprawdę wiele. Pracuję zdalnie od dawna – wiem, że na temat „home office” napisano już wiele artykułów. Dziś postanowiłam odwrócić sytuację i zadać pytanie: czy tak naprawdę każdy nadaje się do pracy zdalnej? Czy jest to model pracy dla każdego?

 

Z moich obserwacji wynika, że nie każdy powinien pracować w domu. Przede wszystkim nie może sobie pozwolić na takie rozwiązanie osoba, która nie potrafi pracować i skupić sięna obowiązkach bez nadzoru. Praca zdalna wymaga samodyscypliny, motywacji, aby każdego dnia wstać, ubrać się, usiąść do komputera i pracować. Realizując zawodowe obowiązki w domu sami musimy nałożyć na siebie pewne zasady. Reguły, których będziemy się trzymać. W innym wypadku szybko się wypalimy i praca w domu zacznie nas frustrować.

 

Co może się wydawać nieco dziwne (i nieco zabawne) praca zdalna to nie jest dobre rozwiązanie dla ekstrawertyków. Lubisz towarzystwo innych ludzi? Masz duże grono znajomych? Możesz mieć problem, aby odnaleźć się w pracy zdalnej. Pracując w domu musisz to po prostu lubić – musisz dobrze czuć się w zaciszu swojego mieszkania. Jeśli na dłuższą metę nie możesz usiedzieć w czterech ścianach praca zdalna nigdy nie będzie dla Ciebie.

 

Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl