Pierwsze spotkanie z pracodawcą: o co warto zapytać?

Szukanie pracy nie należy do najłatwiejszych – zawsze wiąże się ze stresem i niepokojem. Stres jest szczególnie duży jeśli szukamy zatrudnienia pierwszy raz, nie wiemy co nas czeka. Nie wiemy jak swobodnie poruszać się po rynku pracy – nierzadko też mając orzeczenie o niepełnosprawności nie do końca wiemy jakie z tego tytułu czekają nas przepisy w pracy. O co warto pytać podczas rozmowy z pracodawcą? Co jest najistotniejsze?

 

Dokładny zakres obowiązków

 

Zawsze warto przede wszystkim zapytać o dokładny zakres obowiązków. Kto pyta, nie błądzi. Mamy prawo, a wręcz powinniśmy zapytać co wchodzi w zakres naszych służbowych obowiązków. Oczywiście – często wychodzi co i jak w praniu, ale dobra wiedza to mniej stresu i nerwów.

 

Dostosowanie budynku firmy

 

Mając pracę zdalną osoba niepełnosprawna nie musi martwić się o to jak wygląda jej miejsce pracy. Sprawa wygląda inaczej, kiedy mamy pracować w siedzibie firmy. Najlepiej jest jeśli pracodawca zaprasza kandydata na rozmowę do firmy. Możemy wtedy sprawdzić na ile budynek dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózku czy chodzących o kulach. Nabieramy wtedy też większej pewności, że będzie nam się dobrze pracowało.

 

Przerwa i urlop dodatkowy

 

Osobie niepełnosprawnej zatrudnionej na umowie o pracę przysługuje dodatkowa przerwa na gimnastykę i urlop rehabilitacyjny. Dobrze jest być na bieżąco z obowiązującymi przepisami i znać swoje prawa i obowiązki w firmie. Wtedy każdy dzień pracy będzie produktywny i miły.

Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl