Osoba niepełnosprawna na rynku pracy – jak wystartować?

Statystyki są coraz bardziej optymistyczne. Z roku na rok zwiększa się liczba osób niepełnosprawnych aktywnych zawodowo. Nieustannie jednak sporo osób ma obawy przed szukaniem pracy – boją się one porażki, niepowodzenia, nie chcą też stracić świadczeń rentowych. Jak wystartować na rynku pracy, aby odnieść sukces? O czym należy pamiętać?

 

Szukaj aktywnie – nie poddawaj się!

 

Szukaj aktywnie pracy. Przeglądaj portale z ogłoszeniami. Możesz też samodzielnie opublikować swoje ofertę współpracy na portalach takich jak: praca.pl, olx.pl – opisać swoje kwalifikacje, dodać CV. Pracodawcy cenią osoby, które poszukują czynnie pracy, walczą o miejsce w danej branży.  Możesz też brać udział w Targach Pracy dla osób niepełnosprawnych – odbywają się one praktycznie w każdym rejonie Polski. Można tam spotkać pracodawców otwartych na osoby niepełnosprawne i chcących dać posadę dobrym specjalistom.

 

Staż – dobry sposób na start

 

Wybierz staż dla siebie. To świetna forma zaistnienia w branży i przede wszystkim doskonały sposób na zdobycie cennego doświadczenia. Po stażu, nawet krótkim dużo łatwiej znaleźć pracę na etacie. Wiele firm, fundacji pomaga i pośredniczy w znajdowaniu staży przez osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności. Oferty dobry staży i opraktyk można znaleźć między innymi na: https://www.pfron.org.pl/osoby-niepelnosprawne/aktywizacja-zawodowa/staze/


Nie zniechęcaj się!

 

Nie zniechęcaj się porażkami. Zarówno osoby niepełnosprawne, jak i pełnosprawne muszą niekiedy czekać na znalezienie idealnej, wymarzonej pracy.Warto jednak wierzyć w siebie i interesować się wszystkimi nowościami na rynku pracy – to owocuje i procentuje.

 

Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl