Czy pracownik niepełnosprawny zatrudniony przeze mnie nie straci renty?

 

Znaczna część rencistów może dorabiać bez żadnych ograniczeń. Są to renciści, którzy otrzymują renty inwalidy wojennego, wojskowego (gdy renta ta jest w wyniku służby wojskowej) lub renty rodzinne po tych inwalidach.

Pozostałych rencistów obowiązują limity, po osiągnięciu których świadczenie rentowe jest zmniejszane lub całkowicie zawieszane. Progi te to odpowiednio 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Są to więc niemałe kwoty.

Fakt zarobkowania jest jednak postrzegany niekiedy bardzo negatywnie przez orzeczników ZUS podczas ponownego ustalania niezdolności do pracy, a coraz częściej renta chorobowa jest przyznawana czasowo.

<Wstecz

image_pdfimage_print

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm