image_pdfimage_print

Czy pracownik niepełnosprawny zatrudniony przeze mnie nie straci renty?

 

Znaczna część rencistów może dorabiać bez żadnych ograniczeń. Są to renciści, którzy otrzymują renty inwalidy wojennego, wojskowego (gdy renta ta jest w wyniku służby wojskowej) lub renty rodzinne po tych inwalidach.

Pozostałych rencistów obowiązują limity, po osiągnięciu których świadczenie rentowe jest zmniejszane lub całkowicie zawieszane. Progi te to odpowiednio 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Są to więc niemałe kwoty.

Fakt zarobkowania jest jednak postrzegany niekiedy bardzo negatywnie przez orzeczników ZUS podczas ponownego ustalania niezdolności do pracy, a coraz częściej renta chorobowa jest przyznawana czasowo.

<Wstecz

Share

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm