Jak przygotować się do urlopu?

image_pdfimage_print

Urlop jest bardzo ważny – odpowiednio zaplanowany  pozwala naprawdę odpocząć, nabrać energii i sił do dalszej pracy. Jak się przygotować, aby przeżyć go naprawdę owocnie – bez nerwów i stresu?

ZAPLANUJ DATĘ ODPOWIEDNIO WCZEŚNIE

Zaplanuj datę wyjazdu wcześniej – jeśli możesz nawet kilka tygodni lub miesięcy przed planowanym terminem. Przede wszystkim będziesz mógł nastawić się psychicznie. Odpowiednio wcześniej uda Ci się znaleźć nocleg na wakacje w dobrej, atrakcyjnej cenie.

ZADBAJ O BUDŻET WAKACYJNY

Planując wyjazd parę miesięcy przed możesz nie tylko znaleźć dobry nocleg, ale również zaplanować budżet wakacyjny. Odłożyć „trochę grosza” na urlopowe przyjemności. Odkładając stałą kwotę nie odczujesz wydatków związanych z urlopem.

ZAMKNIJ WSZYSTKIE WAŻNE PROJEKTY W PRACY

Chcąc uniknąć stresu w czasie urlopu? Zamknij wszystkie ważne projekty w pracy przed wyjazdem. Tylko wtedy będziesz mógł wypocząć z wolną głową bez myślenia o pracy, nerwowego odbierania  maili służbowym itd.

POINFORMUJ WSPÓŁPRACOWNIKÓW O URLOPIE

Poinformuj współpracowników o terminie planowanego urlopu. Możesz ustawić też w skrzynce mailowej automatyczną odpowiedź z informacją, że przebywasz na wolnym. Zaoszczędzić dzięki temu mnóstwo czasu – nie będziesz musiał odpowiadać na e-maile w czasie wypoczynku. Informując o urlopie wyrazisz swój szacunek do klientów.

Warto odpocząć również od urządzeń mobilnych i nieustannego myślenia o pracy. Tylko wtedy naprawdę odpoczniemy, a co za tym idzie po powrocie do pracy będziemy bardziej produktywni.

 

Share
Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm