Dlaczego warto wybrać pracę zdalną?

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. Zaczynamy cenić nowoczesne, wygodne formy pracy. Dotyczy to zarówno pracodawców, jak i pracowników, choć ci pierwsi wciąż jeszcze obawiają się tego sposobu współþracy. Wychodzą z załóżenia, że panują w pełni nad sprawami firmy tylko mając pracownika “na oku”. Dlaczego warto zdecydować się na pracę zdalną?

 

 1. Elastyczność pracy;

To bez wątpienia największy atut pracy w systemie home office. Elastyczność jest korzystna zarówno z pozycji pracownika, jak i pracodawcy. Codzienne obowiązki można wykonywać z dowolnego miejsca – z domu, z pociągu itd. Nie musimy siedzieć 8 godzin “sztywno”w pracy, bo tak trzeba…Oszczędzamy przez to wiele czasu.

 

2. Oszczędność czasu;

 

Wspomniany już wyżej czas oszczędzamy mięðzy innymi na dojazdach. Najnowsze badania potwierdzają – codziennie przeciętny Polak traci około godzinę lub dwie na samych dojazdach do biura i z biura do domu. Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć dla rodziny, na aktywność fizyczną, zakupy, rozwijanie swoich pasji. Oszczędność czasu przy pracy zdalnej cenią przede wszystkim młode mamy, które chcą jak najwięcej czasu spędzać ze swoimi dziećmi i mają wiele obowiązków związanych z macierzyństwem.

 

3. Oszczędność pienięðzy;

 

Myślę, że ten punkt przekona do pracy zdalnej wiele osó”. Oszczędzają pieniądze pracownicy i szefowie firm. Nawet zatrudniając pracownika zdalnego na etacie kierownicy firm nie muszą pokrywać dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem nowej osoby, czy przystosowania odpowiedniego stanowiska pracy.  Pracownik oszczędza czas i pieniądze, ponieważ nie musi inwestować w dojazdy- nie musi wydawać sporo na paliwo, bilety na pociąg czy autobus. Pracując w domu częściej sami przygotowujemy posiłki, nie jemy na mieście, a co za tym idzie mamy kilka dodatkowych złotówek w portfelu.

 

Powyżej przedstawione zostały trzy najważniejsze zalety pracy zdalnej. A Wy co cenicie najbardziej w tym modelu pracy?

 

Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl