Czy w barze piwnym może pracować osoba niepełnosprawna?

bar-828768_640 (1)

Praca w barze piwnym lub restauracji może dawać osobie niepełnosprawnej wiele satysfakcji. Praca na stanowisku barmana daje szansę na poznawanie nowych ludzi, nawiązywanie wielu kontaktów. Z tego też powodu barman musi być człowiekiem bardzo komunikatywnym i otwartym. Często pomaga on w wyborze odpowiedniego rodzaju piwa lub innego napoju.

Na stanowisku barmana może pracować każdy kto nie jest uczulony na drożdże i chmiel lub inne składniki znajdujące się w poszczególnych napojach i przekąskach podawanych w lokalu. Jeśli barman podaje zamówienie klientowi do stolika nie powinien mieć również trudności z poruszaniem się. Niepełnosprawność fizyczna może utrudniać codzienną pracę w ruchu.

Bardzo ważna w każdym barze jest sprawna obsługa kasy fiskalnej. Osoba na tym stanowisku musi być  skoncentrowana na swojej pracy, nie może mieć żadnych poważnych schorzeń psychicznych. Praca z kasą fiskalną to duża odpowiedzialność.

W barze można znaleźć zatrudnienie w charakterze menadżera lub kierownika lokalu. W przypadku obu tych stanowisk osoba zatrudniona czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem klubu: nawiązuje kontakty biznesowe, dba o promocję klubu oraz organizuje ciekawe koncerty i imprezy okolicznościowe. Na tym stanowisku najistotniejsza jest odporność na stres,  komunikatywność i otwartość.

W piwnym barze  można również pracować w charakterze sprzątaczki. Przeciwwskazaniem może być jedynie uczulenie na lateks lub różnego rodzaju środki chemiczne.

Zapraszamy właścicieli barów piwnych do zatrudniania osób niepełnosprawnych – z pewnością zyskają Oni lojalnego, uczciwego pracownika. Informacje na temat zatrudniania osób z orzeczeniem o niepełnosprawności zamieszczamy na naszej stronie internetowej:  www.PartnerFirm.pl

Scroll to Top