Cechy dobrego biura coworkingowego

Coworking jest w Polsce coraz bardziej popularny. Nic w tym dziwnego- rynek pracy coraz bardziej się zmienia. Coraz więcej osób z nas pracuje jako freelancerzy, pracujemy zdalnie, nie jesteśmy już “przywiązani” do biura. Biura coworkingowe powstały jako odpowiedź na potrzeby freelancerów, którzy nie chcieli już pracować w 4 ścianach. Biuro coworkingowe to też doskonała przestrzeń rozwoju kreatywnych umysłów. Jakie są cechy dobrego biura coworkingowego? Czym takie miejsce musi się wyróżniać?

 

Swobodne miejsce do pracy – niezbędne akcesoria

 

Biuro coworkingowe powinno zapewniać klientom wygodne miejsce do pracy: biurko z ergonomicznym krzesłem, dostęp do urządzeń biurowych jak drukarka czy skaner, kącik z kawą, czajnikiem itd. Biuro można wynajmować w pojedynkę lub pracować w otwartej przestrzeni. Zazwyczaj biura coworkingowe udostępniają obie te formy. Pracując w jednym pomieszczeniu z innymi ludźmi mamy niepowtarzalną szansę poznać ciekawe osobowości, poznać ludzi, którzy mogą stać się w naszym życiu zawodowym inspiracją. Często też spotkania, z pozoru przypadkowe w biurze coworkingowym mogą być początkiem czegoś naprawdę ciekawego – intrygującego, innowacyjnego projektu.

 

Dostęp do sali konferencyjnej

 

Prowadzisz firmę? Pracujesz zdalnie? Na pewno zależy Tobie, aby od czasu do czasu móc się spotkać z klientem na neutralnym gruncie.Biura coworkingowe udostępniają sale konferencyjne, gdzie można omówić swoje projekty, albo zorganizować większe spotkanie, konferencję korzystając ze sprzętu audiowizualnego.

 

Wirtualny adres – idealne rozwiązanie dla freelancerów pracujących w domu

 

Pracujesz w domu i nie chcesz, aby firmowa korespondencja przychodziła na adres Twojego mieszkania? Wirtualny adres to adres Twojej w biurze coworkingowym. Takie rozwiązanie nie tylko  jest mile widziane przez samego freelancera, klienci też mają większe zaufanie, gdy mogą napisać na adres realego biura.

 

Biura coworkingowe znajdują się już w wielu miejscach w Polsce – nie tylko w dużych miastach, ale coraz częściej również mniejszych. To doskonałe miejsce do pracy w ciszy, ale również na spotkanie innych, kreatywnych osobowości.

 

Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl