15 TAJNIKÓW PRODUKTYWNEJ PRACY ZDALNEJ: Wprowadź system „małych nagród”

image_pdfimage_print

Praca zdalna to świetne rozwiązanie – dla osób niepełnosprawnych, młodych mam oraz wszystkich tych, którzy wolą pracować samodzielnie – w zaciszu własnego domu. Praca w systemie „home – office” wymaga jednak dużej samodyscypliny, motywacji. W naszym cyklu publikacji przedstawiamy 15 tajników produktywnej pracy zdalnej. Zachęcamy do lektury!

Wprowadź system "małych nagród"

Praca zdalna może dawać mnóstwo radości. Każdy ma jednak momenty, że czuje się zmęczony. Trudne zlecenie, niełatwa tematyka. Pracując zdalnie warto wprowadzić system “małych nagród”. Nie znaczy to jednak, że nagle mamy popracy wyjść na długi “shopping” i stracić połowę zarobionych pieniędzy. Warto jednak po pracy – po trudnym dniu pracy zrobić coś naprawdę dla siebie. Obiecać sobie, że po wykonaniu wszystkich zadań obejrzę odcinek ulubionego serialu, nowy film, przejdę się na spacer, czy też umówię na kawę ze znajomymi. System “małych nagród” dodaje energii i motywuje.

Przy większym zleceniu i trudniejszym długofalowym etapie prac warto zaplanować większą nagrodę. Wolne w środku tygodnia (o ile tryb wykonywanej pracy na to pozwala!) lub też weekendowy wyjazd, by podładować akumulatory. Praca zdalna niekiedy może potęgować uczucie samotności. Warto po godzinach pracy zrelaksować się, oddać się ukochanej pasji, zrobić coś dla siebie.

 

Share
Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm