15 TAJNIKÓW PRODUKTYWNEJ PRACY ZDALNEJ: Pracuj w stałych godzinach

image_pdfimage_print

Praca zdalna to świetne rozwiązanie – dla osób niepełnosprawnych, młodych mam oraz wszystkich tych, którzy wolą pracować samodzielnie – w zaciszu własnego domu. Praca w systemie „home – office” wymaga jednak dużej samodyscypliny, motywacji. W naszym cyklu publikacji przedstawiamy 15 tajników produktywnej pracy zdalnej. Zachęcamy do lektury!

Pracuj w stałych godzinach!

Praca zdalna bez wątpienia daje poczucie wolności. Możesz pracować kiedy chcesz i gdzie chcesz. Swobodnie łączyć życie rodzinne, opiekę nad dzieckiem z pracą. Możemy też wyskoczyć w środku dnia na zakupy czy szybką kawę z koleżanką. Brzmi świetnie? Jasne, że tak! Elastyczny czas pracy może się sprawdzać świetnie – może też być pułapką. Zlecenia, które byśmy w pracy, w biurze wykonali w dajmy na to 7 godzin – w domu wykonujemy w 10. Ilość rozpraszaczy, innych spraw, które gdzieś tam mamy do zrobienia może działać demotywująco.

Z tego też powodu mimo elastycznego czasu pracy warto ustalić sobie stałe godziny pracy. Warto ustalić je tak, aby były zgodne z naszym wewnętrznym zegarem biologicznym. “Ranne ptaszki” powinny wykorzystywać na maksa swoją poranną produktywność. “Nocne marki” powinny z energią pracować w godzinach wieczornych.

Zawsze pisz plan dnia, rozpisuj co masz do zrobienia. Planuj nie tylko czas pracy, ale również przerwy czy czas na posiłki. To sprawi, że będziesz miał kontrolę nad czasem. Wiadomo, że czasem zdarzają się wyjątki jak pilny wyjazd, gorsze samopoczucie – warto jednak pracować w stałych godzinach i nie przekraczać ich. Będziemy wtedy bardziej produktywni i więcej czasu zostanie nam na wypoczynek, czas z rodziną.

 

Share
Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm