15 TAJNIKÓW PRODUKTYWNEJ PRACY ZDALNEJ: Pamiętaj o przerwach

Praca zdalna to świetne rozwiązanie – dla osób niepełnosprawnych, młodych mam oraz wszystkich tych, którzy wolą pracować samodzielnie – w zaciszu własnego domu. Praca w systemie „home – office” wymaga jednak dużej samodyscypliny, motywacji. W naszym cyklu publikacji przedstawiamy 15 tajników produktywnej pracy zdalnej. Zachęcamy do lektury!

Pamiętaj o przerwach!

Praca zdalna może dawać mnóstwo satysfakcji. Koniecznie trzeba jednak pamiętać o przerwach. Są one bardzo istotne – poprawiają koncentrację, produktywność. Przerwę możemy przeznaczyć na szybką drzemkę. Nie może być ona jednak zbyt długa. Specjaliści podkreślają, że optymalna długość drzemki to 15 – 30 minut. Warto się tego trzymać. Przerwę możemy także przeznaczyć na gimnastykę, krótki spacer, który dotleni całe nasze ciało. Po nawet bardzo krótkim spacerze możemy poczuć się naprawdę świetnie – bardziej zmotywowani do pracy i działania.

Wiele osób przerwę przeznacza na realizację własnych pasji. Przeczytanie rozdziału książki czy ulubiony serial. Jest to wtedy taka forma nagrody za dobrze wykonana pracę, Najlepiej robić przerwę co godzinę lub dwie na 10 – 15 minut.

image_pdfimage_print
Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm