15 TAJNIKÓW PRODUKTYWNEJ PRACY ZDALNEJ: Ogranicz media społecznościowe

image_pdfimage_print

Praca zdalna to świetne rozwiązanie – dla osób niepełnosprawnych, młodych mam oraz wszystkich tych, którzy wolą pracować samodzielnie – w zaciszu własnego domu. Praca w systemie „home – office” wymaga jednak dużej samodyscypliny, motywacji. W naszym cyklu publikacji przedstawiamy 15 tajników produktywnej pracy zdalnej. Zachęcamy do lektury!

Ogranicz media społecznościowe!

Media społecznościowe mogą wnosić dużo dobrego w naszym życiu. Jest to świetna forma kontaktu z ludźmi. Możemy też często przez między innymi grupy facebookowe pozyskiwać zlecenia i szukać pracy. Pracując zdalnie jednak zdalnie taki Facebook może być prawdziwą zmorą. Jest to jeden z najważniejszych rozpraszaczy. Kusi przecież co chwilę – musimy sprawdzić tablicę, co słychać u znajomego czy dodać komentarz na grupie, w której się udzielamy. Warto jednak walczyć z pokusą przeglądania Facebooka. Zabiera to mnóstwo czasu i energii. Rezygnując z mediów społecznościowych możemy szybciej zakończyć wykonywanie obowiązków służbowych. Już po pierwszego dnia po „odstawieniu” w czasie pracy Facebooka zauważymy rezultaty. I co? Świat nie zawalił jeśli od razu nie napisaliśmy komentarza pod zdjęciem znajomego?

Media społecznościowe potrafią uzależnić. Dla tych osób, które nie potrafią w czasie pracy zrezygnować z przeglądania Facebooka lub innych stron powstały specjalne wtyczki, które blokują na pewien okres wybrane strony internetowe lub też monitorują czas jaki użytkownik spędza na danej witrynie. Jedną z takich wtyczek jest STAY FOCUSD. Można ją znaleźć między innymi pod tym linkiem: bit.ly/2qSnETO

 

Dla osób, które szukają bardziej zaawansowanych wtyczek lub aplikacji blokujących polecamy lekturę tego artykułu: http://www.przedsiewez.pl/zablokuj-facebooka-i-inne-przeszkadzacze-z-tymi-narzedziami/. Autor tekstu przedstawia najważniejsze narzędzia umożliwiające blokadę „przeszkadzaczy”. Warto zajrzeć również do publikacji Artura Jabłońskiego, który porusza problem mediów społecznościowych w pracy: http://arturjablonski.com/facebook-pracy-jak-kontrolowac/.

 

Warto wyrobić w sobie samodyscyplinę i naprawdę ograniczyć social – media w godzinach pracy. Poczujemy wtedy wolność, większą kontrolę czasu – dużo szybciej zakończymy dzień pracy.

Share
Napisane przez Malgorzata  |  Brak komentarzy  |  w Blog

Komentarze są zamknięte dla tej strony

 • W kilku zdaniach

  Projekt PartnerFirm.pl skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw. Ma na celu efektywne wykorzystanie potencjału rynku pracy osób niepełnosprawnych. Za naszą misję uważamy pomoc przedsiębiorcom w dobrym planowaniu stanowisk i dopełnianiu niezbędnych formalności związanych tak z pracą zdalną, jak i zatrudnianiem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z nami w łatwy sposób możesz obniżyć koszty płac, zmniejszyć wydatki na biura, usprawnić organizację i zwiększyć efektywność pracy.

 • Kontakt

  Xandia – Rafal Szybiak
  Al. Jana Pawla II 61C/304
  01-031 Warszawa
  NIP: 864-175-90-88
  REGON: 260259162
  rafal.szybiak@xandia.pl

call partner.firm